Moji psi

 • Bony (Bonremo Tasmánský tygr) – HHK, * 3.10.2005  + 15.4.2018

  První zástupce holandského ovčáka, kterého jsem měla tu čest mít po svém boku.

  Nejlepší, tzv. životní pes, učitel a nejvěrnější přítel. Skvělý partner na jakoukoli aktivitu, ještě lepší pracovní pes, vychovatel… Cokoli bych o něm vyprávěla, bylo by v superlativech.

 • Dutchee, Vačice (I’m top secret of crazy stripes) – HHK

  Vačice, původně pořizovaná parťačka pro Bonyho, kterému tenkrát hrozilo oslepnutí díky nežádoucím účinkům aniparazitární látky. Naštěstí se tak nestalo a tak Dutchee měla vedle sebe „velkého bráchu“ a byla to nerozlučná dvojka.

  Dutchee si v současné době užívá aktivní důchod bez velkých povinností. Chodí do lesa na procházky, občas pomůže ovcemi, hraje si, dělá doprovod při vyjížďce na koni a zkrátka dělá vše se zbytkem smečky, jen nezávodí a nemusí „pracovat“ u ovcí, pokud se jí nechce.

 • Halt (Ado Haaye Bonremo Vemsilumpa) – HHK

  Synovec Bonyho. Chovný pes menší velikosti, ale kompaktní a vyvážený. V současné době můj hlavní pracovní pes, který mě nikdy nenechá napospas ať je práce jakkoli těžká nebo dlouhá, za jakéhokoli počasí. Na závodech s ním trochu bojuji, protože je zvyklý dělat si svou práci po svém a tak poslušnost občas pokulhává. I přes to je Český šampion práce, čekáme na vydání Mezinárodního šampionu práce a mezitím si užíváme jeden druhého.

 • Loba (La Loba met Frasnay’s Flair) – HHK

  Loba je nezávislá princezna, vždy dobře naladěná a ochotně spolupracující. Vynikající závodní pes s velmi dobrou poslušností. V práci není občas tak tvrdá, jak by občas některá vzpurná ovce nebo spíš beran potřebovali, ale i tak zastane práci, která je potřeba.

 • Biggu (Biggu Vla-Maj Bohemia) – HHR, bydlí u spolumajitele

  Můj jediný hrubáček. Ukecaná, veselá, sociální, milující, rozverná…. ale doma klidná holčička, která pase a s paničkou se věnují agility.

 • Jap (Imme v. d. Ganzeweide) – HHK

  Dcera Halta a je jeho přesnou kopií, klonem. Vynikající u ovcí.

 • Haku (Hirdir Ronja Rún van de Graaslinies) – HHK, bydlí u spolumajitele

  Dcera Halta, střeštěnější než Jap, ale lépe ovladatelná a poslušnější. Velmi dobrá v práci s ovcema, vynikající na coursingu, kde je schopna vyvinout neuvěřitelnou rychlost.

 • Koniáš (Con Devětsil) – BOC FCI/ISDS

  Moje experimentální borderka. Komediant s dobrým citem pro ovce. Uvidíme, kam to spolu dotáhneme.