vrh B – hrubosrstý

Na přelomu srpna a září 2019 plánuji první vrh hrubosrsté variety holandského ovčáka. Matkou bude krásná a věčně optimisticky naladěná Biggu.

Jména štěňat budou začínat na písmeno „B“, protože došlo ke změně v zápisním řádu a sjednotila se abeceda vrhů pro všechny variety holandského ovčáka.

Oba rodiče jsou nejen výstavně úspěšní, ale i šikovní v práci. U štěňat bude předpoklad všestranné sociální povahy vhodné k jakékoli práci (např. Bintu, matka Biggu, je záchranářský pes s atestem). Štěňata budou žíhané barvy po rodičích. Předpoklad výborných povah a zdraví.

V galerii u Baca najdete kopii vyšetření genetických očních vad a tím vysvětlení „eyes not clear“. Výsledek OCD u Biggu c/a znamená, že na RTG snímku je vidět zahojené zranění v jednom rameni. Bylo to velké překvapení, protože Biggu nikdy nekulhala, nebyla operována.

Baco (Onni vd Zilverstroom) – otec plánovaného vrhu

rodokmen

fotogalerie

Baco je velmi milý a přátelský pes, který je gantleman k fenám a nerozhází ho ani zběsile štěkající auto plné psů. Stejně jako Biggu se věnuje pasení a tak je velká pravděpodobnost, že i jejich potmoci budou mít vlohu k pasení ovcí.

Je většího rámce, ale stále v hranicích standardu, proporcionálně krásně sladěný nádherný pes vyrovnané povahy.

Biggu Vla-Maj Bohemia

rodokmen
fotogalerie

Biggu je od malička velmi sociální tvor. Miluje lidi a ve svém projevu lásky je – náročná 😀 Asi jako když vám projeví bezmeznou lásku buldozer. Ale druhá tvář její lásky je neskutečná empatie. Pokud vidí, že máte pohybové potíže, nebo si nejste jistí, že se jí nebojíte, je něžnost sama a dá člověku čas na seznámení. Venku je akční a zábavná, ráda nosí věci a když má dobrou náladu, vydává s aportem v tlamě hučivé vytí, které rozesměje každého. Je poslušná a ovladatelná i při setkání se zvěří – doma žije v přímém kontaktu s drůbeží, ovcemi a kozou, kocourem (a dalšími psy). Uvnitř domu je klidná a ráda si pospí na gauči nebo na pelechu. Za mne idáelní rodinný pes, který bude nadšen z jakékoli aktivity, stejně jako z občasného dne, který stráví spaním v posteli. Je samostatná, takže čekat doma, než se vrátíte z práce, není problém. Stejně tak čekat v autě na závodech. Jízdu autem miluje. K ostatním psům je nekonfliktní a velmi dobře umí komunikovat.

Při práci je soustředěná, klidná a pečlivá. Rychle a velmi ráda se učí nové věci, které dokáže aplikovat v praxi. K ovcím a jehňatům je ohleduplná. Nejintenzivněji se věnuje pasení ovcí, agility a coursingu.
Na výstavách se předvádí sama.


Štěňata jsou na světě!

Přesně na přelomu srpna a září se Biggu narodili malí čertíci. Začala rodit 31.8. a porod pokračoval přes noc do 1.9.2019. Mezi štěňaty byly dlouhé intervaly, ale vše nakonec dopadlo dobře a teď nás tu těší 6 kudrnatých štěňat. Biggu si to hezky rozvrhla a má 3 dcery a 3 syny. Všichni jsou v pořádku a Biggu mateřství sluší a užívá si péči o potomky.